WITAMY

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY 100 –LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W CZERWINIE

Rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Czerwinie , gdzie piękną oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Ostrołęce. Następnie był przemarsz na Plac Tysiąclecia 1 i wspólne odśpiewanie hymnu, okolicznościowe przemówienia, składanie kwiatów pod pomnikiem poświęconym „Żołnierzom Piątego Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Stefana Czarnieckiego”,

Przygotowany przez nas odczyt pt: „ Nasza droga do niepodległości” przybliżył obecnym na sali , dzień 11 listopada 1918 r. w którym spełnił się sen pokoleń Polaków -Państwo Polskie narodziło się na nowo.

O godzinie 12 00 tak jak cała Polska ,odśpiewaliśmy hymn Polski.

W dalszej części obchodów 100 – lecia Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwinie nastąpiło otwarcie wystawy pt: „ W drodze do Niepodległości”, do obejrzenia której zachęcamy mieszkańców naszej Gminy. Wystawa jest nadal otwarta i koniecznie trzeba zobaczyć zdjęcia mieszkańców ziemi czerwińskiej którzy walczyli o naszą niepodległość.

Koncert Piosenki Żołnierskiej w wykonaniu Magdaleny Tunkiewicz - śpiewaczki operowej, przeniósł wszystkich obecnych na Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwinie w podniosły nastrój , a Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce spowodował, że obecnym na uroczystości „zakręciła się łza w oku”

I nasz wspaniały Klub Seniora” Nadorzanki” z Czerwina w Koncercie Piosenki Patriotycznej i wspólne śpiewanie Pieśni Patriotycznych to emocje których nie da się opisać.

Dziękujemy wszystkim obecnym na obchodach 100- lecia Niepodległości w Czerwinie , wasza obecność to świadectwo ,że nasza „Mała Ojczyzna” i pamięć o tych którzy o jej wolność walczyli jest wam droga, że szanujecie i czcicie pamięć o naszych bohaterach.

Szczególnie dziękuję:

• Wójtowi Gminy Czerwin – Ryszardowi Gocłowskiemu za współorganizację
  • Samorządowi Województwa Mazowieckiego za współorganizację i pokrycie kosztów uroczystości.
  • Księdzu prałatowi Kazimierzowi Wołpiukowi
  • Panu Dariuszowi Korwicz za poprowadzenie uroczystości
  • Panu Bogusławowi Siennickiemu – Prezesowi OSP Czerwin
  • Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu Gminy Czerwin – naszym wspaniałym strażakom którzy uczestniczyli w uroczystości
  • Orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce za oprawę muzyczną mszy świętej i wspaniały koncert.
  • Pani Magdalenie Tunkiewicz za niesamowite wrażenia podczas jej koncertu.
  • Pani Katarzynie Żabińskiej za odczyt przybliżający nam drogę do niepodległości
  • Panu Jarosławowi Żabińskiemu za obsługę techniczną uroczystości
  • Klubowi Seniora „Nadorzanki„ za cudowny występ.
  • Kołu Gospodyń Wiejskich „Laskowianki”.
  • Wszystkim mieszkańcom Gminy Czerwin którzy tego dnia z nami byli

Dziękuję

Jadwiga Kowalczyk

Dyrektor GOK w Czerwinie