Ferie bez nudy to ferie z GOK-iem w Czerwinie

Podczas ferii zimowych w godz. 10.00 - 14.00 oferowaliśmy dzieciom miłe i kreatywne spędzenie czasu pod okien pracowników GOK-u. Odbywały się między innymi warsztaty plastyczne oraz kulinarne. Uczestnicy mogli dać upust swojej wyobraźni i kreatywności tworząc nazwany później przez nich samych „pociąg wyobraźni”

I tydzień

W okresie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Czerwinie zorganizował dla dzieci zajęcia pt. „Szlakiem tradycji i smaku”, pierwszy tydzień ferii minął pod znakiem przygotowań na dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowywały część artystyczną dla swoich dziadków. Pod okiem opiekunów szlifowały swoje kwestie. Upominki na uroczystość dzieci przygotowywały i zapakowały na warsztatach plastycznych oraz kulinarnych. Były to pięknie udekorowane pierniki oraz portrety dziadków.

IMG 3265

Oprócz zajęć związanych z realizacją uroczystości na dzieci czekało dużo innych atrakcji. Były to różne zabawy integracyjne oraz animacyjno-ruchowe, a także karaoke.

II tydzień

Pierwszego dnia drugiego tygodnia ferii (22.01) nadszedł czas świętowania dnia Babci i Dziadka, na którą przybyli dziadkowie i babcie uczestników ferii. Wydarzenie wszystkim się bardzo spodobało. Oklaskami doceniono pracę i ogromne zaangażowanie dzieci. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek.

We wtorek pod okien pań z koła gospodyń wiejski „Laskowinki” i klubu seniora „Nadorzanki” dzieci lepiły pierogi, które następnie z ogromnym smakiem skonsumowały. Uczestnicy poznali recepturę ciasta na pierogi, a także samodzielnie je przygotowały. Z dużym zapałem wszyscy wyrabiali ciasto jak również przygotowywali farsz.

IMG 3701

Środa była dniem pachnących drożdżowych bułeczek oraz przepysznych pyz. Był to bardzo pracowity dzień dla naszych pociech. Wyrabianie ciasta na bułeczki, a następnie ciasta na pyzy wymagało dużo energii, dlatego piękny zapach pieczonych bułeczek wyłaniający się z kuchni spowodował równie wielki apetyt u dzieci, które ze smakiem zjadały zrobione przez siebie bułeczki. Równie dużym powodzeniem cieszyły się pyzy, które w mgnieniu oka znikały ze stołów. Tego dnia również mogliśmy liczyć na pomoc pań z klubu seniora „Nadorzanki”.

Ostatni dzień ferii zimowych łączył zajęcia kulinarne oraz pobudzenie u dzieci kreatywności podczas tworzenia pociągu z kartonów. Dzieci nauczyły się piec ciasto drożdżowe, skosztowały również naturalnych świeżo wyciskanych soków, które mogły samodzielnie zrobić. Największą frajdą okazały się jednak kartony połączone z dziecięcą wyobraźnią. Pociąg wykonany przez dzieci wyszedł fantastycznie i sprawił im wiele radości.

IMG 3787

Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zajęć:

- klubowi seniora „ Nadorzanki”

- kołu gospodyń wiejskich „Laskowianki”

- klubowi wolontariusza działającemu przy GOK-u

przejdź do galerii