DZIAŁALNOŚĆ KOŁA TEATRALNEGO

Cele: Przygotowanie obrzędowych i innych widowisk scenicznych i plenerowych oraz oprawa artystyczna okolicznościowych uroczystości w gminie. Członkowie Koła mieli możliwość rozwoju swoich umiejętności aktorskich, recytatorskich i tanecznych, poprzez kształcenie językowe, doskonalenie dykcji i siły głosu, doskonalenie pamięci słuchowej i wzrokowej, pracę nad ruchem scenicznym. Zajęcia w Kole odegrały nieprzeciętną rolę w kształtowaniu wyobraźni zarówno członków, jak i odbiorców ich pracy.

Działalność dla seniorów:
Utworzony w 2014r. Klub Seniora zrzesza 23 osoby. Klub swoja działalność opiera na regulaminie. Siedzibą Klubu jest lokal usytuowany przy ul. Szkolna 1 w Czerwinie. Klub swoja działalność obejmuje teren gminy Czerwin. Opiekę nad Klubem sprawuje pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwinie.
Do Klubu Seniora mogą być przyjęci: seniorzy z terenu gminy Czerwin, inne osoby zainteresowane działalnością Klubu.
Celem nadrzędnym Klubu jest aktywowanie środowiska do wspólnego i zorganizowanego spędzenia czasu wolnego
Do podstawowych zadań Klubu należy:
- rozpoznawanie potrzeb i rozwijanie zainteresowań środowiska seniorów,
- organizowanie spotkań tematycznych,
- organizowanie wycieczek krajoznawczych,
- organizowanie wycieczek kulturoznawczych,
- organizowanie imprez okolicznościowych,
- organizowanie różnego rodzaju sekcji.

IMG 4203

Działania zrealizowane w Klubie Seniora w 2015r.

- styczeń: Bal Sylwestrowy
- luty: Bal Ostatkowy
- marzec: Warsztaty – Ozdoby Wielkanocne
- czerwiec: Wyjazd dla Klubu Seniora do Teatru Narodowego w Warszawie na spektakl Królowa Margot.
  Udział w wyjeździe wzięło 30 osób.
- 26-27-28 czerwca: Wycieczka dla Klubu Seniora do Wilna. Uczestniczyło w niej 29 osób.
- wrzesień: Wizyta integracyjna Klubu Seniora z Długosiodła.
- grudzień: Wyjazd przedstawicielek Klubu Seniora do Klubu Seniora z Długosiodła.
- grudzień: Wigilia integracyjna.

Cel działania: Klub Seniora zrzesza osoby w wieku 50+, które są lub chcą być ciągle aktywne, mają swoje pasje oraz zainteresowania. Seniorzy lubią spędzać razem czas, dzielą się swoimi doświadczeniami, rozwijają zainteresowania. W Klubie organizowane będą m.in. warsztaty rękodzielnicze, wieczory wspomnień, wieczorki z poezją, będzie możliwość zagrania w szachy i inne zajęcia, zależnie od pomysłu członków. Szczególnie uroczyste będą spotkania z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, Dnia Seniora oraz spotkania urodzinowe seniorów. Do kalendarza imprez w Klubie Seniora wejdzie wspólne organizowanie wieczorków i zabaw tanecznych, spotkań przy ogniskach, kuligów, wycieczek rowerowych lub wyjazdów autokarowych.

 IMG 2847

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU SENIORA

SPOTKANIA KLUBU

W serdecznej atmosferze w co drugi czwartek odbywają się spotkania klubu seniora. Zajęcia zapewniają uczestnikom rozrywkę oraz możliwość zaspokojenia potrzeb kontaktów międzyludzkich.

SZKOLENIA

Rozpoczęło się szkolenie komputerowe dla seniorów. W szkoleniu bierze udział 12 osób, które spotykają się dwa razy w tygodniu, aby nauczyć się podstaw obsługi komputera. Seniorzy z zapałem uczestniczą w zajęciach chłonąc wiedze.

„WIECZÓR SENIORA”

19 listopada zorganizowano „Wieczór Seniora”. Ach, co to był za wieczór!!! Makijaże, piękne kreacje, wykwintne garnitury, występ Klubu Seniora „Nadorzanki” z Czerwina, śpiewy do późnego wieczora przy akompaniamencie akordeonu, pląsy na  parkiecie oraz wyśmienity humor – tak w dużym skrócie można opisać niedzielny wieczór Seniora zorganizowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwinie w dniu 19 listopada 2017r. Udział w wydarzeniu wzięło około 100 osób. W tej wyjątkowej imprezie oprócz seniorów działających w różnych klubach udział wzięli zaproszeni goście m.in. władze gminy. Wszystkich powitała serdecznie prezes Klubu Seniora „Nadorzanki” z Czerwina pani Jadwiga Żyjewska. Wiele ciepłych słów w kierunku seniorów skierował Wójt Gminy Czerwin Ryszard Gocłowski podkreślając, że ich doświadczenie i wiedza jest niezwykle ważna i przydatna dla młodszych pokoleń. Nim seniorzy ruszyli do tańca wysłuchali wyśmienitych popisów wokalnych Klubu Seniora „Nadorzanki” z Czerwina,  Klubu Seniora „Jesienne Kwiaty z Goworowa” oraz Klubu Seniora „Rozmaryn” z Kunina. Dwie seniorki z terenu gminy Czerwin zaprezentowały również swoje autorskie wiersze. Śpiewom i tańcom niebyło końca. Wszyscy zgodnie przyznają, iż taki wydarzenia jak „Wieczór Seniora” jest potrzebne w naszej gminie, dlatego też mamy nadzieję, że na stałe zostanie wpisane w kalendarz Czerwińskich imprez.

WYJAZDY

Zorganizowano wycieczkę w góry. Był to wyjazd integracyjny. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia klasztoru na Jasnej Górze, kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanym, kościół Ofiarowania NMP w Wadowicach, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Ogromne wrażenia sprawił wjazd na Gubałówkę oraz późniejszy zjazd kolejką liniową.

Wyjazd do teatru na  spektakl „Żona od zaraz” w teatrze Narodowym w Warszawie.  

16 - 17 stycznia 2016r. odbyły się warsztaty malarsko-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które poprowadziła znana artystka Małgorzata Ewa Czernik. Artystka ukończyła studia w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarskiej prof. Tadeusza Dominika, ucznia Jana Cybisa, współzałożyciela i członka słynnej grupy artystycznej tzw. KP (Kolorystów Polskich). Artystka świadomie nawiązuje do twórczości swych wielkich mistrzów stając się kontynuatorką kierunku ich poszukiwań artystycznych. Prace artystki znajdują się w wielu galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i na świecie, m. in. Norwegia, Francja, Niemcy, Włochy, Rosja, Chiny, Australia, w. Brytania, USA, Kanada, Brazylia, Indie, Litwa. W Serbii nazwano ją „Tęczową Księżniczką”. W swoich obrazach używa jasnych, pastelowych barw. Nie lubi czerni. Maluje tkaniny, przedmioty codziennego użytku, ściany domów, wnętrza; pisze wiersze i organizuje artystyczne happeningi.

kolo malarskie1

 

kolo malarskie2

   

Koło gitarowe - „MŁODE GITARY” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury od września 2017r. zajęcia odbywają się trzy razy w miesiącu.
Zajęcia mają na celu :

  • rozbudzenie zamiłowania do muzyki,
  • rozwijanie uzdolnień muzycznych w sposób dostosowany do wieku i predyspozycji,
  • nauczanie podstaw gry na instrumencie oraz rozwijanie umiejętności technicznych i interpretacyjnych,
  • rozwijanie umiejętności muzykowania zespołowego oraz przygotowanie do publicznych występów estradowych.

Grupa liczy 7 osób. Zajęcia prowadzi instruktor – Arkadiusz Kuśmierczyk.

IMG 20180411 143005

 

IMG 20180411 143746

Harmonogram zajęć nauki gry na gitarze 2018 rok

 

Kółko Rolnicze "Ale Babki" w Suchcicach

Emilia Openchowska - Prezes Zarządu

Hanna Błaszczak - Zastępca Zarządu

Urszula Otyś - Sekretarz Zarządu

Elżbieta Suchcicka - Skarbnik Zarządu

 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W SUCHCICACH
Ale Babki

Kółko Rolnicze "Ale Babki" z Suchcic w noc z 23 na 24 czerwca zorganizowało dla mieszkańców Suchcic i sąsiednich miejscowości gminy Czerwin „Noc Świętojańską”. Humory dopisywały, mimo że uczestników postraszyły burzowe chmury. W programie był konkurs na najpiękniejszy wianek, w którym uczestniczyło 7 zespołów. Pod wiatą trwała biesiada, można się było częstować potrawami z grilla, przy którym czuwali strażacy. Po posiłku uczestnicy ruszyli do tańca przy muzyce na żywo.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

BIESIADA SZLACHECKA 
LASKOWIANKI

„Biesiada Szlachecka” zorganizowana przez Kółko Rolnicze " Laskowianki" odbyła się 22.07.2018r. w Laskach Szlacheckich. Gospodynie wraz z Wójtem witały przybywających goście w strojach szlacheckich. W trakcie biesiady odbył się konkurs kulinarny. Zadaniem uczestników było przygotowanie potraw, odwołujących się do tradycji szlacheckich, wraz z opisem w języku staropolskim. Klub Seniora z Czerwina prezentował pasztet staropolski, Kółko Rolnicze "Ale Babki" z Suchcic przywiozło potrawkę z suma, KR "Dzwonkowianki" z Dzwonka częstowało rzadko spotykanym deserem, arkasem. CK w Troszynie - Klub Seniora "Pod Wierzbami" przygotował piwo, KGW w Susku Nowym karkówkę w kapuście. Laskowianki zabawiały uczestników imprezy prezentując swoje umiejętności wokalne oraz taneczne.
Wśród atrakcji był poczęstunek, zabawa taneczna przy muzyce na żywo oraz konkurs WORD. Impreza odbyła się po raz pierwszy, zgodnie z zamysłem, uczestniczyli w niej mieszkańcy kilku gmin.  

Projekt realizowany w ramach konkursu: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kulturyi dziedzictwa narodowego, dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.