22 czerwca 2024r. odbył się X Rodzinny Rajd Rowerowy. Trasa wiodła przez malownicze miejscowości Gminy Czerwin , a żeby było ciekawiej i weselej dla dzieci przygotowaliśmy dwa konkursy :"Czerwin- Moja mała ojczyzna" gdzie należało wykazać się znajomością min: historii Gminy Czerwin oraz dla najmłodszych dzieci Gra Bingo Rowerowe, której celem było zaznaczenie na karcie 4 rzeczy zauważonych podczas trasy rajdu.

5f47f41d 6dac 48c1 9485 2b33b4e1b671   

449053836 852086133617437 4563472647387714289 n

 

Na starcie uczestnicy zostali powitani prze Wójta Gminy Czerwin - Grzegorza Długokęckiego i Dyrektor GOK - Jadwigę Kowalczyk.

O godzinie 11 20 , 130 uczestników rajdu – mieszkańców Gminy Czerwin, Troszyn, Rzekuń , Goworowo i Wąsewo wyruszyło w trasę liczącą 30 km. Wystartowaliśmy z placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czerwinie. Jechaliśmy przez malownicze miejscowości Gminy Czerwin : Borek ,Gocły, Damiany, Malinowo, Seroczyn i Laski aż do mety w Czerwinie na ul. Wolności. Po trasie w miejscach postoju mieliśmy okazję spotkać przedstawicieli poszczególnych miejscowości : w Gocłach czekała na nas Pani Iwona Fabiańska, która opowiedziała nam historię powstania OSP Gocły i zadała 3 pytania konkursowe na które odpowiedzi udzielały dzieci biorące udział w rajdzie. Po krótkim postoju ruszyliśmy dalej w kierunku Malinowa tam z pytaniami konkursowymi czekała na nas Przewodnicząca Rady Gminy Czerwin Pani Justyna Jabłonka. Na tym postoju rozstrzygnięto konkurs – Bingo Rowerowe , a uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Ruszyliśmy dalej w kierunku miejscowości Laski. Tu z pytaniami konkursowymi czekał na nas Radny Gminy Czerwin Pan Michał Piórkowski. Po postoju w Laskach to już tylko jeden cel - meta w Czerwinie na ulicy Wolności gdzie czekał na wszystkich gorący posiłek ,dmuchane zjeżdżalnie , miasteczko rowerowe , lody, sorbety, rurki z kremem i wiele innych słodkości. Na mecie wyłoniliśmy zwycięzców konkursu Czerwin Moja Mała Ojczyzna i wręczyliśmy nagrody uczestnikom. Nie obyło się bez dyplomów uznania i nagród dla uczestników którzy towarzyszyli nam przez wiele lat w Rajdzie. Pan Artur Płóciennik był uczestnikiem 10 Rodzinnych Rajdów Rowerowych, Pani Iwona i Wojciech Chojnowscy , Pani Eliza Kowalewska i Pani Małgorzata Zielińska jechali z nami przez 8 edycji rajdu.

To był dzień pełen wrażeń. Spędziliśmy go , aktywnie i rekreacyjnie, a miłośnicy jazdy rowerowej mogli spędzić swój wolny czas w gronie rodziny i przyjaciół.

Partnerem wydarzenia był : Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Współorganizatorem :Gmina Czerwin, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Finansowego wsparcia udzielili nam: Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, Firma "Extral" Iwona Chojnowska, Firma „Dalubo Kędzierscy - Spółka Jawna”.

Nagrody dla 3 najstarszych uczestników Rajdu ufundował Bank Spółdzielczy w Brodnicy. Opiekę medyczną zapewniła nam NZOZ Przychodnia Lekarza Rodzinnego Artur Płóciennik. O nasze bezpieczeństwo podczas jazdy zadbali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwinie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzwonku oraz funkcjonariusze Posterunku Policji w Czerwinie.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy ,że ten dzień spędziliście wspólnie Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czerwinie.

Wszystkim Instytucjom , Strażakom Policjantom , Radnym , Mieszkańcom dziękujemy, jak zawsze mogliśmy liczyć na waszą pomoc.

 

 

zdjecia z X Rodzinnego Rajdu Rowerowego wkrótce.