Klub Seniora

Działalność dla seniorów:

Utworzony w 2014r. Klub Seniora zrzesza 23 osoby. Klub swoja działalność opiera na regulaminie. Siedzibą Klubu jest lokal usytuowany przy ul. Szkolna 1 w Czerwinie. Klub swoja działalność obejmuje teren gminy Czerwin. Opiekę nad Klubem sprawuje pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwinie. Do Klubu Seniora mogą być przyjęci: seniorzy z terenu gminy Czerwin, inne osoby zainteresowane działalnością Klubu. Celem nadrzędnym Klubu jest aktywowanie środowiska do wspólnego i zorganizowanego spędzenia czasu wolnego.

Do podstawowych zadań Klubu należy:

- rozpoznawanie potrzeb i rozwijanie zainteresowań środowiska seniorów,

- organizowanie spotkań tematycznych,

- organizowanie wycieczek krajoznawczych,

- organizowanie wycieczek kulturoznawczych,

- organizowanie imprez okolicznościowych,

- organizowanie różnego rodzaju sekcji,

działania zrealizowane w Klubie Seniora w 2015r.

styczeń

Bal Sylwestrowy

luty

Bal Ostatkowy

marzec

Warsztaty – Ozdoby Wielkanocne

czerwiec

Wyjazd dla Klubu Seniora do Teatru Narodowego w Warszawie na spektakl Królowa Margot. Udział w wyjeździe wzięło 30 osób.

26-27-28 czerwca

Wycieczka dla Klubu Seniora do Wilna. Uczestniczyło w niej 29 osób.

wrzesień

Wizyta integracyjna Klubu Seniora z Długosiodła.

grudzień

Wyjazd przedstawicielek Klubu Seniora do Klubu Seniora z Długosiodła.

grudzień

Wigilia integracyjna

Cel działania: Klub Seniora zrzesza osoby w wieku 50+, które są lub chcą być ciągle aktywne, mają swoje pasje oraz zainteresowania. Seniorzy lubią spędzać razem czas, dzielą się swoimi doświadczeniami, rozwijają zainteresowania. W Klubie organizowane będą m.in. warsztaty rękodzielnicze, wieczory wspomnień, wieczorki z poezją, będzie możliwość zagrania w szachy i inne zajęcia, zależnie od pomysłu członków. Szczególnie uroczyste będą spotkania z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, Dnia Seniora oraz spotkania urodzinowe seniorów. Do kalendarza imprez w Klubie Seniora wejdzie wspólne organizowanie wieczorków i zabaw tanecznych, spotkań przy ogniskach, kuligów, wycieczek rowerowych lub wyjazdów autokarowych.