Ruszyła zajęcia malarskie przygotowujące do konkursu plastycznego pt. " Jesienny pejzaż wsi", którego organizatorem jest Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Do konkursu zgłosiła się jedna uczennica szkoły podstawowej Patrycja Mierzejewska oraz pięcioro uczniów szkoły gimnazjalnej Julia Płóciennik, Klara Płóciennik, Aleksander Tyborowski, Krystian Tyborowski, Jan Choromański. Wszystkie niezbędne pomoce i materiały konieczne do przygotowania prac zakupił dzieciom Gminny Ośrodek Kultury, który koordynuje również działania związane ze złożeniem wykonanych prac. Sala w Gminnym Ośrodku Kultury przemieniła się na czas zajęć w kreatywną pracownie malarską pełną pomysłów i energii uczniów.

 

 

Uczestnicy tworzą swoje prace pod opieką pani Małgorzaty Pyszny. Trzymamy kciuki za naszą utalentowaną młodzież.

 

Konkurs, którego organizatorem jest Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 1016 lat z regionu Mazowsza. Ideą przedsięwzięcia jest rozwijanie zdolności plastycznych, jak również uświadomienie znaczącej roli roślinności w tworzeniu ekspozycji muzealnej oraz kształtowanie zasad jej ochrony.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

Należy przygotować pracę plastyczną przedstawiającą jesienny pejzaż wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX w. prezentowany w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (roślinność otaczająca zabytkowe obiekty: pola uprawne, warzywniki, sady, ogródki kwiatowe, wybrany fragment parku dworskiego, lasu grądowego; dawne prace polowe i ogrodnicze).

 

Pracę należy wykonać na papierze lub kartonie formatu A3, w jednej z 4 technik plastycznych: rysunek (kredki, pastele), malowanka, wyklejanka (papier, plastelina), kolaż, a następnie dostarczyć ją do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu do 10 listopada br..

Zgodnie z regulaminem konkursu, przyznane będą 36 nagrody w 4 kategoriach technicznych i 3 kategoriach wiekowych. Wśród nich jest m.in. sprzęt fotograficzny, komputerowy i turystyczno-sportowy. Nagrodzone prace będą zaprezentowane na terenie muzeum.

 

W przypadku pytań

Wszelkie informacje o konkursie można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury oraz pod nr tel. 662 212 977 lub 512 182 131